11:42:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 2. lap 
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:01 | Sorszám: 513
Akkor megkérlek, hogy nem mondj olyanokat, hogy Szerinted Simicska (meg Stumpf) csak akkor mondott igazat, amikor még a brancsban volt.
Lehet, hogy szeretnéd, ha így lenne, de nincs alapja.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:55 | Sorszám: 512
Itt egy másik Stumpf:

http://mandiner.hu/cikk/20160223_stumpf_andras_kopni_kell
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:50 | Sorszám: 511
Dehogy keresgélek én, dehogy.
Inkább nézd meg ezt, a 888.hu (igen, AZ a 888.hu) máris megmagyarázza: ez a kritika nem is kritika. Sőt. Miazhogy.

http://888.hu/article-szemtol-szemben-stumpf-fidesz-kritikaja
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:44 | Sorszám: 510
Szerinted Simicska (meg Stumpf) csak akkor mondott igazat, amikor még a brancsban volt. Kivált, levált, kifúrták - onnantól hazudik.
Mondtam valaha is ilyet? Honnan szeded ezt a badarságot?
Simicskával az APEH kapcsán foglalkoztam, de akkor is elég célzottan: azt próbáltam technikai oldalról bizonyítani tolobának és - talán - pvc padlónak, hogy a hosszú bájtok éjszakája c. balliberális sci-fi nem játszódhatott le úgy, ahogy leírták.
Ha jól emlékszem, a végén még ők is belátták, hogy hazugságkampány folyt ebben az ügyben.
De Simicskáról nem mondtam véleményt, és Stumpfról se, vagy legalábbis nem emlékszem.
Ha te másképp emlékszel, mesélj róla.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:35 | Sorszám: 509
Most sem rajongok érte.
De olyasmit mondott, ami tőle meglepő. És, mivel ővele nem toltak úgy ki, mint Simicskával, rá nehéz lesz ráfogni, hogy sértődöttségében vádaskodik.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:32 | Sorszám: 508
Voltaképp nem a te hazug mivoltodat bizonygatom kényszeresen Cimbora, egyszerűen csak utánanéztem, hogy az én emlékezetemmel van-e a baj.
Úgy emlékeztem, hogy utáltad Stumpfot, meg az első Fidesz kormányt is.
Az utóbbin sokszor vitáztunk, nem csak nyilvános fórumokon.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 21. 10:30 | Sorszám: 507
Tiszta feudalizmus.
Ha valaki Móricz Zsiga bácsit olvasgat, meglepődik, mennyire aktuális ma újra.
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:15 | Sorszám: 506
Jaja, kenyeret ad a népnek. Mint ahogy Csauseszku is szipákolta az utolsó szó jogán ... :-(
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 21. 07:25 | Sorszám: 505
Valóban, az önzőség egyetemes tulajdonság az élővilágban.
Hanem, ha már egyszer felülemelkedtünk ezen, és képesek voltunk némi polgári erényeket ha nem is saját érdekeink elé, de legalább azzal egy sorba helyezni, miért bújik elő újra az ősember a yuppie álarca mögül?
Mert, ha a szegény ember önző, hát érthető, hisz boldogulni akarna. De, hogy a gazdag emberek harácsoljanak, az már mindenképpen patologikus. Nem egyszerűen rossz tulajdonság, ez minden bizonnyal beteges, kóros, csökött és mélyen közösségellenes.
Hogyne, persze, ismerem a mantrát: dehát munkát ad X embernek.... halleluja.
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 20. 19:23 | Sorszám: 504
Ez mindig így van. (Volt eddig, és lesz a jövőben is ...
Kódolva van az emberekben...)
Bezzeg, Marksz...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 20. 19:06 | Sorszám: 503
Egyébként meg, talán fontosabb az én hazug mivoltom kényszeres bizonygatása helyett az, amiről szó van voltaképp. Ezt mondja Stumpf (többek között):

A polgári erények helyét egyre inkább a féktelen karriervágy és a gazdagodás hajszolása veszi át.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 20. 19:05 | Sorszám: 502
Olvasgatok visszafelé, de sehol sem találok olyat, hogy a mostani Stumpfot dícsérném. Segíts már ilyet keresni!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 20. 19:03 | Sorszám: 501
Most ez mire is bizonyíték? Egy szóval sem mondtam, hogy szerintem Stumpf egy makulátlan aranyember! Amit mondok: lám, már ő is szembefordul saját kreatúráival, ez már neki is sok.
Az a baj barátom, hogy következtetsz, de nem jól. Lehet, hogy fideszéknél együtt mozog a szimpátia az elkötelezettséggel, de nem mindenki gondolkodik ilyen egyszerűen. Szerintem még Fletó is tud igazat mondani, és, kapaszkodj meg, még Simicska is!!!
Szerinted Simicska (meg Stumpf) csak akkor mondott igazat, amikor még a brancsban volt. Kivált, levált, kifúrták - onnantól hazudik.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 20. 14:30 | Sorszám: 500
Le is fordítom, nehogy félreértés legyen:

Már megint fekete-fehér. Nem attól lesz igaza valakinek, hogy nem kedvező a véleménye a mostani kormányra nézve.
Jó példa erre Stumpf. Míg Orbán embere volt, minden szava hazug vala. Most meg minden szava arany...
Az élet nem egészen ilyen.


Valahogy így.
Jól mondtad annakidején.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 19. 21:51 | Sorszám: 499
Régebben más volt a véleményed Stumpfról:
Sajnálom, tényleg. De egyszerűen nem tudom megkerülni azokat a kérdéseket, tényeket, amik a jobboldali politikusokkal kapcsolatban gondolkodóba ejtenek.
Kezdve a Martonyi-Pintér-Stumpf rejtélylyel. Folytatva a (korábbi) Jeszenszky-beszéd alatti kivonulással. A Liberális Internacionáléval...

http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=008169&m ...
De az alkotmánybíróvá választásokor sem ujjongtál, úgy emlékszem.
Előszedjem azt a topikot is?

Egy okos hozzászólás, ez most is nagyon ül:
Már megint fekete-fehér. Nem attól lesz igaza valakinek, hogy fideszes.
Jó példa erre Dávid, a Csillag. Míg Orbán minisztere volt, minden szava arany vala. Most meg hazudik, mint a vöcsök. (Aki nem hiszi, olvasgassa a 2002 tavaszi plazmatévés polémiákat, akár itt, akár az Indexen.)
Az élet nem egészen ilyen.


Ne tudd meg, hogy ki írta...
Csak be kell helyettesíteni Dávid helyére Stumpfot.

Látod már más szemében a szálkát?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 12:14 | Sorszám: 498
Lehet, lehet. Végignéztem az akkori kormány névsorát, hát, nem sokra tudnám ráfogni, hogy imádom, de attól még az egy jó kormány volt.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 12:10 | Sorszám: 497
Asszem, most egy kicsit túlspilázod a szerepét, minden téren.
Én úgy emlékszem, hogy sosem volt a kedvenced.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 11:47 | Sorszám: 496
Annak meg jó is vót. Az egy jó kormány volt, dacára Ebolának, dacára Torgyánnak.
Lehet, Stumpf kellett hozzá.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 11:25 | Sorszám: 495
Miniszterelnök ugyan tényleg nem (nem is való annak, szerintem inkább töprengő, mint döntéshozó alkat), de miniszterenök helyettesi pozícióban volt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 11:22 | Sorszám: 494
Ehhez képest nem lett sem miniszterelnök, sem köztársasági elnök. Még a 100 leggazdagabb magyar közt se biztos, hogy ott van.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 11:20 | Sorszám: 493
Sükösd mást mond róla:
Az a típus, aki mindent maga alá akar gyűrni: minden legyen az enyém, az enyém, az enyém.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 10:27 | Sorszám: 492
miért vicces? ki beszéljen a karrierizmusról?
Én, akit föltaszít a ló,
s a porból éppen hogy kilátszom,
nem ember szívébe való
nagy kínok késeivel játszom.


mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 10:26 | Sorszám: 491
De sosem tört az élre. Afféle szürke eminenciás volt.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 18. 10:12 | Sorszám: 490
Éppen ezért nehéz lesz hitelteleníteni a véleményét. De nincsenek kétségeim: a lakájmédia meg fogja próbálni.
Egy frászt, szerintem hagyják, hadd beszéljen, nem figyelnek rá sokan.
Mindig is megmondóember volt.

Egyébként elég vicces, hogy ő az aki karrierizmusról beszél.
Hogy hol és milyen pozícióban volt eddig, az elég nehéz lenne felsorolni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 18. 09:21 | Sorszám: 489
Akárhogy, sokat köszönhet neki a Fidesz, és OV különösképpen. Meggyőződésem, hogy Stumpf nélkül sohasem lett volna miniszterelnök. Lehet, hogy még Fidesz-elnök se.
Stumpf tipikus példája annak, hogy hogyan lehet egyensúlyozni a politikában: eddig minden rezsimnek megfelelt. Most éppen azzal a rezsimmel kezd szembefordulni, amit ő maga segített létrehozni.(A kancellária-minisztérium nyilván az ő ötlete volt, és amit ott csinált, az hatalmas mértékben megalapozta a jelenlegi hatalomkoncentrációt).
Éppen ezért nehéz lesz hitelteleníteni a véleményét. De nincsenek kétségeim: a lakájmédia meg fogja próbálni. Még egy-két ilyen nyilatkozat, és ráesnek.
Az ember kénytelen arra gondolni, OV most lett nagykorú politikus, és elérkezettnek érzi az időt, hogy elvágja a köldökzsinórokat. A liberális haverokat kiseprűzték a fideszből, Martonyi önként visszavonult, Áder előbb Brüsszelbe menekült, majd kapott egy búcsúajándékot, Szájer ott is maradt, Simicskát kinyírták, egyetlen ember maradt, aki pályája kezdetét ismeri, és esetleg veszélyes lehetne: Lévai Anikó, de őt meg feleségül vette
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...